Sarajevo savladalo Široki Brijeg na Koševu

Odigrana je i posljednja utakmica osmog kola Premijer lige BiH, u kojoj su se sastali prvoplasirani FK Sarajevo i ekipa koja se nalaži na sredini tabele NK Široki Brijeg. FK Sarajevo je savladalo NK Široki Brijeg sa 2-1.

FK Sarajevo - NK Široki Brijeg (Sarajevo, 30. septembar 2012, foto: Vlado Cabrera)
FK Sarajevo – NK Široki Brijeg (Sarajevo, 30. septembar 2012, foto: Vlado Cabrera)

Susret na koševskom stadionu počeo je u sjajnoj atmosferi. Već u prvom minutu gosti prijete preko Ješea, čiji put Bandović uspješno brani. Sarajevo odmah uzvraća ali je Hadžić bio neprecizan. Igrao se osmi minut kad je Sesar uputio prizeman i neprecizan šut. Tri minute kasnije Asmir Suljić odlično centrira. Ipak, najbolje se snalazi Ješe i izbacuje loptu u korner. Nakon da pokušaja iz slobodnih udaraca, Širokobriježani dolaze u sjajnu priliku preko Kordića, koji šutira s 18 metara i stravlja Bandovića na muke.

Husejinović je u 25. minuti sjajno obišao jednog igrača Širokog Brijega, ušao u šesnaesterac iskosa s lijeve strane i plasirao loptu koju Bilobrka s puno sreće zaustavlja. NK Široki brijeg nije došao da se brani, a dokaz tome je sjajan šut Wagnera u 27. miuti, koji je Bandović morao spašavati uz pomoć prečke. Igrala se 34. minuta kad je Husejinović majstorski nadmurdio odbranu gostiju, zbog čega ga je je iznervirani Džidić zaustavio na grub način. Tri minute kasnije na strani domaćini izvode korner, lopta dolazi do Hadžić koji ne uspjeva realizovati čisti zicer. I Belošević je ima priliku da uposli napadače ali se spetljao.

Trenutak nakon kojeg je stadion proključalo desio se kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk u prvom poluvremenu. Nakon sjajno odigranog duplog pasa, Said Husejinović prolazi s lijeve strane iskosa i majstorski savladava Bilobrka za 1-0.

Grmi sa sjevera (Sarajevo, 30. septembar 2012, foto: Vlado Cabrera)

Prvih petnaest minuta drugog poluvremena nije donijelo veća uzbuđenja. Zabilježen je tek jedan ofsajd Hadžića, koji je minut kasnije, na Beloševićevo ubacivanje iz kornera glavom poslao loptu preko gola. Minut kasnije sjajan udarac Sesara sa 19 metara, koji tjera Bilobrka na paradu. Iz kornera Sesar ubacuje s lijeve strane, pronalazi Torlaka, koji odlično skače i glavom zabija iza leđa Bilobrka za povećanje vodstva na 2-0.

Do kraja utakmice Bordo ekipa je čvrsto držala konce u svojim rukama, i kad su svi pomislili da osigurana čista pobjeda, NK Široki Brijeg u posljednjem napadu uspjeva preko Bajana smanjiti rezultat na 2-1. FK Sarajevo je današnjom pobjedom učvrstilo svoje prvo mjesto na tabeli ovosezonske Premijer lige BiH.