Suljić i Belošević za prednost u revanšu

FK Sarajevo je večeras u prvoj utakmici trećeg pretkola UEFA Evropa lige odigralo dobru utakmicu na koševskom stadionu i u Golubovce nosi prednost od 2-1.

Asmir Suljić, FK Sarajevo
Bordo ekipa je krenula lagano, bez srkleta i već u 17. minuti preko vragolastog Suljića došla u vodstvo 1-0. Drugi gol za Sarajevo postigao je Belošević kada je nakon sjajnog šuta Husejnovića, natrčao na odbijenu loptu i zabio za sjajno vodstvo.

Gosti su se odlučili za odbranu sa kontranapadima, koji se baš i nisu dešavali. Pred kraj prvog poluvremena, kad su vidjeli da ne mogu probiti stamenu odbranu domaćina, fudbaleri Zete su se se odlučili da idu na iznuđene slobodne udarce oko vrha šesnaesterca. Iz jedne takve situacije nakon, slobodno možemo reći, nepostojećeg prekršaja, Božović je sjajnim udarcem za petnaest metara u samom finišu prvog dijela, smanjio na 2-1.

U drugom poluvremeno nešto angažovanija igra gostiju, dok domaći nastavljaju prilično opušteno prebacivati loptu od noge do noge. Hadžić, Suljić i Sesar su imali izgledne šanse u prvih deset mi9nuta nastavka ali do promjene rezultata nije došlo.

U 66. minuti Hadžić je proigran po lijevoj strani, ulazi do peterca, vara golmana, ali ga niko od saigrača nije pratio, i lopta je ispucana nazad u polje. Dvije minute kasnije Karamartić prolazi pod desnoj strani, sjajno ubacuje u šesnaesterac Zete, za Šunjevarića koji je izblokiran.

Treba spomenuti i pretjerano grubu igru fudbalera Zete, koji su brutalno atakovali na noge i lica Sarajlija zbog čega su do 55. minute zaradili javne opomene. Od 72. minute Sarajevo igra s igračem više. Nakon pogibeljnog starta na Hadžiću, Peličić je zaradio drugi žuti karton (prvi je zaradio u prvom dijelu, nakon brutalnosti na Suljiću). Zeta se potpuno povlači na svoju polovicu i gotovo je nemoguće prići šesnaestercu, na što domaćini nekoliko puta pokušavaju šutevima sa distance ali bez uspjeha.

Odličan pokušaj Dupovca u 80. minuti glavom iskosa, ali je lopta zakačila prećku s vanjske strane. U 84. minuti sjajan pokušaj Cesara sa 17 metara, ali golman Brnović vadi loptu ispod prećke.

I pored pobjede, ne možemo biti zadovoljni igrom i rezultatom, obzirom da je FK Srajevo daleko kvalitetnija ekipa od FK Zeta, i da je bilo više ozbiljnosti i zalaganju u igri, rezultat je mogao biti značajno veći. Ostaje nam da se nadamo da će u revanšu za sedam dana u Golubovcima, Dragan Jović uspjeti da razdrma svoje pulene.