Utakmica riješena u prvih 15 minuta

Ćiro i DžekoVečeras je na zeničkom Bilinom polju odigrana dobra utakmica između Bosne i Hercegovine i Belgije.

Ne zanimljiva kao ona prije par dana, ali izuzetno važna, iščekivana sa zebnjom. Edin Džeko je opet bio čovjek odluke i to u nevjerovatnih prvih 15 minuta.

Na centaršut Misimovića, Džeko glavom skida paučinu s mreže belgijskog golmana u 11. minutu. Tri minuta kasnije Edin Džeko se opet savladava Belgijance nakon asistencije Ibričića.

U drugom poluvremenu nakon ubitačnog starta na Senijadu Ibričiću, Belgijanac Witsel biva isključen. Šteta je što su Belgijanci uspjeli poentirati na samom kraju, u 87. minuti, nakon greške naše odbrane.

Edin Džeko, ubojito oružje

U drugom susretu naše grupe Španija je savladala Tursku sa 2:1, čime je zadržala prvo mjesto sa 18 bodova, dok Bosna i Hercegovina sa 6 bodova u utakmicama protiv Belgije bilježi ukupno 12 bodova i drugo mjesto na tabeli.