Barcelona je usred Madrida superiorno sa 6:2 osramotil kraljevski Real čime je gotovo osigurala titulu naslova prvaka Španije.

Raul & Xavi Hernandez

Iguain je, nakon greške Abidala, doveo Real u vodstvo već u 13. minuti na oduševljenje prepunog Santiago Bernabea.

Samo tri minute je trajalo slavlje Madriđana, kada je loptu uzeo Thierry Henry i izletio sam pred Ikera Casillasa i majstorski izjednačio na 1:1.

Nakon ovog gola Real ostaje zbunjen, a Barcelona uspostavlja svoju igru. Već u 20. minuti je 2:1 za Barcu, a svoj prvi gol ove sezone je postigao stoper Carles Puyol.

Henry protiv Casillasa

Desetak minuta prije kraja prvog poluvremena Leo Messi postiže i treći gol čime stavlja tačku na sjajnu igru Katalonaca u ovom dijelu igre.

Nastavak je donio nešto bolju igru Reala. U 55. minuti Arjen Robben ubacuje u kazneni prostor, a najviši u skoku je bio Ramos koji smanjuje na 2:3.

Ali Barcelona je večeras mogla pogoditi kad je htjela. Xavi, u 52. minuti, šalje dubinsku loptu za Thierry Henrya kojem nije bilo mrsko pobjeći Ramosu i pogaditi za 2-4.

To je bio trenutak kada Madriđani gube želju za sustizanjem rezultata.

Barcelona FC

Leo Messi u 75. minuti šeta kroz odbranu Reala, i golom za 2-5, natjerao razmažene madridske navijače da počnu napuštati tribine.

U 82. minuti Pique podvlači crtu na sramotu kraljevskog kluba u vječitom derbiju Primera lige.