Željo donosi pobjedu s Malte

Fudbaleri sarajevskog Željezničara su u okviru prvog pretkola Evropske lige savladali malteški Balzan rezultatom 2:0.

Balzan 0-2 Željeznicar

Od samog početka Željo je krenuo po pobjedu. Iako su već u samom početku utakmice postavili konačan rezultat, mora se reći da su Plavi u potpunosti kontrolisali cijeli tok susreta. U četvrtoj minuti, nakon ubacivanja Đelmića, Bogdanović je oboren u šesnaestercu Balzana, a najstrožu kaznu realizuje Riad Bajić za 1-0. U 13. minuti Željo je povisio na 2-0, kada Hadžiahmetović odlično upošljava Bajića koji volej udarcem pogađa mrežu Cassara. Gol Željezničara u 18. minuti, kada Đelmić ubacuje sa strane za Beganović koji glavom trese mrežu domaćih, poništen je zbog ofsajda. U 41. minuti Đelmić šutira s vrha šesnaesterca, ali golman domaćih odlično brani.

Balzan 0-2 Željezničar

Revanš susret se igra na Stadionu Koševo, 9. jula 2015. godine od 21:15 sati.