Korak do Evrope

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u šestoj utakmici kvalifikacija za Eurobasket koji se igra 2013. godine u Sloveniji večeras je u Sarajevu pobijedila Nizozemsku rezultatom 99:83 (po četvrtinama 28:14, 21:22, 15:32, 35:15).

Aleksandar Petrović
Četvrtom pobjedom u kvalifikacijama bh. košarkaši su preuzeli prvo mjesto u grupi sa deset bodova i utakmicom više od Gruzije i Latvije. Do trijumfa su došli teže od očekivanog, mada se to nije moglo pretpostaviti nakon prvog poluvremena.

Reprezentacija BiH, naime, odigrala je odlično prvih 20 minuta, tokom kojih je konstantno imala dvocifrenu prednost. Uslijedila je vjerovatno najlošija treća četvrtina bh. selekcije u kvalifikacijama, što su iskoristili Nizozemci i do kraja napravali preokret te poveli sa četiri poena razlike. U posljednjem periodu razigrao se Mirza Teletović koji je s nekoliko vezanih poena, uz veliku podšku Wrighta i Kikanovića, donio prevagu na našu stranu i osigurao vrijednu pobjedu.

Naredni meč košarkaši BiH igraju u Gruziji, 5. septembra 2012. godine.