Nevjerovatan poraz Bosne

KK Bosna - KK Plartizan (15. mart 2010)Partizan je bio savladan u Zetri, Bosna je imala zlata vrijednu pobjedu u svojim rukama, ali ju je na nevjerovatan način ispustila i otišla u produžetke gdje je tim iz Beograda slavio sa konačnih 86:84.

Ako ove sezone završe na poslednjem mjestu NLB lige košarkaši Bosne će imati za čim da žale jer su nakon tragičnog poraza od FMP Železnika, večeras pretrpili još tragičniji na svom terenu od Partizana. Protiv jednog od najboljih timova u Evropi Studenti su imali dobijenu utakmicu koju su ipak prokockali.

Nevjerovatno loše odigane poslednje sekunde meča su prvo Bosnu koštale odlaska u produžetke, a potom je u njima Partizan slavio sa 86:84. Ako se treba tražiti glavni kivac za poraz onda je to katastrofalno loše izvođenje slobodnih bacanja Sarajlija koje je našeg predstavnika ostavilo na dnu tabele.

Ovaj poraz u zaostaloj utakmici od Partizana ujedno znači da je i dalje upitno da li će Bosna do kraja pobjeći sa poslednjeg mjesta na tabeli i tako ostaviti nadu da i sledeće sezone igra NLB ligu. Za to joj trebaju ili pobjeda kod Budućnosti u srijedu ili protiv Crvene zvezde u subotu, te bar jedan poraz Heliosa.

Košarkaši Partizana su nešto bolje otvorili meč u Zetri i vodili većim dijelom prve četvrine, najviše sa +6 (22:16), ali su upravo nakon te najveće prednosti Beograđana košarkaši Bosne krenuli u seriju od 11:0, te su do treće minute druge četvrtine, nakon trojke Muhameda Pašalića, poveli sa 27:22.

I nastavak druge četvrtine je donio dobru igru Bosne koja je do prve dvocifrene prednosti stigla u njenoj osmoj minuti kada je na semaforu stajalo 38:28, a na poluvrijeme su Studenti otišli sa solidnom prednošču od devet poena (41:32).

Trojkom Milana Miloševića Bosna je dobro otvorila drugo poluvrijeme, ali je potom Partizan ušao u seriju od 15:3 i u 26. minuti trojkom Branislava Dekića poveo sa 48:49. Ovim se ušlo u neizvjesniji period, treća četvrtina je okončana sa 53:53 tako da se sa poravnanjem ušlo u poslednjih deset minuta igre.

Za razliku od prethodnih mečeva Bosna je večeras dosta bolje otvorila četvrtu četvrtinu i nakon poena Feliksa Kojadinovića u 34. minuti povela sa sedam poena razlike, na semaforu je stajalo 64:57. No ipak meč u Zetri je bio daleko od završenog.

Partizan je do novog izjednačenja stigao na tri minute prije kraja kada je trojkom Aleksandra Rašić poravnao na 67:67, ali kada je Bosna na 20 sekundi do kraja imala prednost od 73:70 i dva slobodna bacanja činilo se da Beograđanima nema spasa. No Studenti su još jednom ispustili pobjedu.

Zlatko Jovanović je promašio oba svoja bacanja, potom dva nova šutirao Žarko Rakočević i pogodio jedno za 74:70, ali Bosni ni to nije bilo dovoljno za pobjedu. Lester Mccalebb je smanjio na 74:72, Jovanović pogodio samo jedno slobodno za 75:72, a Petar Božić, nakon nespretne rekacije domaćih, trojkom u poslednjim sekundama donio produžetke.

Kada košarkaši našeg predstavnika nisu uspjeli slaviti dobijenu utakmicu u regularnom toku onda baš i ne čudi da su poraženi u produžetcima. Ipak, naš tim je do kraja čak mogao i do pobjede da je Mirza Sarajlija u poslednjoj sekundi produžetka pogodio tojku, no nije, te je Partizan ovaj meč slavio sa 86:84.

Što se konačne statistike tiče na kraju je najbolji strijelac meča bio Bosnin Žarko Rakočević sa 24 poena, a pratio ga je suigrač Suad Šehović sa tri poena manje. I dok je kod Partizana sa 18 poena najbolji bio Aleksandar Marić, statistički podatak koji je u konačnici prevagnuo ovaj meč na stranu Partizana je taj da je Bosna večeras promašila 17 slobodnih bacanja.

piše: Ognjen Mandić / sportin