Sarajevski Centar prvak FBiH u malom fudbalu

U utakmici 13. kola Prve malonogometne lige Federacije BiH, odigranoj u sportskoj dvorani ‘Ramiz Salčin’ na Mojmilu, malonogometna ekipa ‘Centar’ je rezultatom 6:5, pobijedila ekipu ‘Brotnjo’ iz Čitluka.

MNK Centar 6-5 MNK Brotnjo (Sarajevo, februar 2013)

Ovom pobjedom je ‘Centar’, samo kolo prije kraja sezone, obezbjedila naslov prvaka bh. entiteta Federacija BiH u malom fudbalu, a ove dvije (najbolje) ekipe iz FBiH su, pored ostalih, osigurale i doigravanje za prvaka Bosne i Hercegovine u malom fudbalu.

Na početku utakmice ekipa „Brotnja“ je pokazala inicijativu na terenu što je rezultiralo sa dva pogotka u mreži domaćina. Nakon toga je ‘Centar’ počeo sa pritiscima na protivnički gol, a dobro postavljena odbrana nije dopuštala protivničkim igračima da se razmašu i naprave ozbiljniju priliku. Na odmor se otišlo sa rezultatom 3:2 u korist MNK ‘Centar’.

Tokom drugog poluvremena izabranici trenera Josipa Lokmera su nastavili sa žestokim napadima. Najprije je ‘Brotnjo’ izjednačio (3:3), a samo nekoliko minuta kasnije je ‘Centra’ ponovo došao u vodstvo (4:3). U nastavku utakmice igrači MNK ‘Centar’ su u još dva navrata zatresli mrežu gostiju.

Konačan rezultat je bio 6:5 za MNK ‘Centar’, a strijelci za domaće su bili: Emir Bunar (3), Nijaz Mulahmetović (1), Nermin Kahvedžić (1) i Davor Marković (1), uz nesebičnu pomoć saigrača: Bahrudina Omerbegovića, Almira Kerle, Emira Bunara, Emira Džuderije, Aziza Fejzića, Dženisa Huseinspahića, Dženana Čeligije, Seldina Zlatagića i direktora kluba Dženana Muminovića.