Bila je ovo izvanredna noć!

FK Sarajevo je sjajnom igrom i sa tri gola donijelo radost na lica Sarajlijama (pogledajte video). Nakon utakmice FK Sarajevo 3-1 PFC Levski, treneri obje ekipe su komentarisali viđeno.

Saide, reci nam de, šta to tvoje noge rade? (Sarajevo, 26. juli 2012)

Sarajevo: Pokazali smo da možemo

Dragan Jović nakon spektakla na Koševu (Sarajevo, 26. juli 2012)
‘Bila je ovo izvanredna noć. Emocije su velike i još uvijek je teško razmišljati vruće glave, ali mislim da smo u ove dvije utakmice bili bolji protivnik i da zasluženo idemo dalje. Levski je za 180 minuta imao dva ili tri šuta. U Bugarskoj smo pokazali da se možemo nositi s njima, a u ovaj meč smo ušli sa mnogo samopoudzanja. Otvaranje utakmice donijelo je sjajnu igru i dva gola, ali nakon jedne neopreznosti primili smo taj gol, ali srećom do poluvremena smo uspjeli očuvati takav rezultat. Na poluvremenu smo se konsolidovali, te podigli samopouzdanje. Bili smo svjesni uloga, a to je play-off.’, riječi su šefa stručnog štaba bordo ekipe Dragana Jovića.

FK Sarajevo se u trećem pretkolu Evropa lige sastaje sa ekipom FK Zeta iz Golubovaca kod Podgorice: ‘Što se tiče utakmice protiv Zete, ne bježimo od uloge favorita, što ćemo pokušati i opravdati. Naš skaut je već gledao meč između Zete i JJK i sigurno je da ćemo se dobro pripremiti za tu utakmicu.’, zaključuje Jović.

Levski: Ne možemo se očima

Ilian Iliev
Ilian Iliev
‘Svu krivicu snosim ja, a to je zato što nisam mogao da uvjerim igrače da večeras igraju veoma bitnu utakmicu. Imamo ozbiljnih problema u svlačionici, igrači se ne mogu pogledati u oči. Trenirao sam manje timove kao što su Cherno More i Beroe, ali uspijevao sam napraviti dobre rezultate jer sam imao dobre kolektive.’, izjavio je nakon utakmice vidno razočarani šef struke Levskog Ilian Iliev.

Na koševskom stadionu jedna stolica je bila rezervisana i za vlasnika bugarskog tima, koji se razočaran vraća kući: ‘Ne želim ništa trenutno da govorim, sve ovo što se večeras događalo ostavit ću da prenoći. Više o ovome reći ću sutra.’, izjavio je nakon izbacivanja vlasnik Levskog Todor Batkov.

Navijači: Slavlje do jutra

Na ulicama Sarajeva i lokalnim kafanama slavilo se do ranog jutra. Navijači i građani su skandirali ulicama, formirali kolone vozila, a grad je s četvrtka na petak bio u bordo koloritu.

Bakljada u Titovoj (Sarajevo, 26. juli 2012)