Sarajevo bolje od Želje na Hasetovom turniru

Najzanimljiviji susret prvog dana 20. novogodišnjeg malonogometnog turnira ‘Asim Ferhatović Hase’ odigrali su gradski rivali Sarajevo i Željezničar, a trijumfovala je ekipa sa Koševa rezultatom 8:2.

Emir Hadžić
Emir Hadžić

Bordo tim je nakon prvog poluvremena imao minimalnu prednost (1:0), a onda su mnogo bolje zaigrali u drugom poluvremenu kada su sa još šest golova razbili komšije sa Grbavice. Najzaslužniji za trijumf u derbiju bio je Emir Hadžić koji je postigao tri pogotka, dok je dva dodao Čizmić. Treba naglasiti da Željo nastupa sa juniorskim timom kojeg s klupe predvodi Edis Mulalić.

Utakmicu Sarajevo – Željezničar pratilo je preko 1.000 gladalaca, tribine male dvorane KSC Skenderija bile su dupke pune, a policija je iz sigurnosnih razloga spriječila ulaz još 500 navijača.

Novogodišnji turnir ‘Asim Ferhatović Hase’

Nakon prva dva kola dvije ekipe imaju stopostotan učinak, MNK Centar Sarajevo u Grupi A i MNK Stari Grad Mostar u Grupi B, kojima je za plasman u finale, koje se igra danas od 17 sati, dovoljan po bod protiv Prijepolja, odnosno Željezničara. Turnir sude osmorica djelioca pravde, a to su: Tarik Kečo, Jasenko Pljevljka, Admir Šehović, Sanel Herceglija, Adis Mulahasanović, Mirza Tičić, Haris Baković i Amir Omerbašić.