Istinska ljudska i sportska gromada odlučio ostati uz svoj grad, nadajući se da će se zlo što prije završiti, te da će se u Sarajevu opet igrati fudbal.

Od Bosne do reprezentacije
Rođen 17. novembra 1953. godine u Sarajevu. Vrlo brzo se u bordo klubu izborio za status prvotimca, gdje je debitovao 14. augusta 1974. godine, u Kup utakmici protiv ilidžanskog FK Igmana. Već u debitantskoj sezoni upisao je 29 nastupa i zacementirao poziciju bordo ‘dvojke’, dresa kojeg će sa mnogo uspjeha nositi narednih devet godina.
Sjajne igre u dresu FK Sarajeva dovele su Kelija i do reprezentacije, za koju je debitovao 1. februara 1977. godine u prijateljskom duelu sa reprezentacijom Meksika. Tri godine kasnije, u martu 1980. godine, Keli bilježi i drugi nastup za reprezentaciju Jugoslavije.

Odlazak u Austriju
Nakon povratka iz JNA, više se nije mogao nametnuti selektorima reprezentacije, ali je dvije posljednje sezone u bordo dresu, uoči odlaska u inostranstvo, odigrao na najbolji mogući način. Posebno će ostati upamćena utakmica iz marta 1982. godine, na Koševu protiv gradskog rivala FK Željezničara. Bio je to derbi koji je po mnogo čemu ostao upamćen u historiji sarajevskog fudbala. Susret je odigran pred rekordnih 55.000 gledalaca, a to je ujedno bio i prvi put nakon dugo godina da su FK Sarajevo i FK Željezničar bili u vrhu tabele. Kasnije će se ispostaviti da su dva boda koje je Sarajevo osvojilo tog dana bila presudna u borbi za plasman u Kup UEFA. Keli je tog dana naprosto briljirao, tako je najprije u 52. minuti asistirao Safetu Sušiću za izjednačenje, a zatim je i sam, pet minuta kasnije, pogodio mrežu golmana Šujice za pobjedu od 2:1.
Naredne sezone Keliju je bila oproštajna, a ostaće upamćena po najvećem rezultatu Sarajeva u Evropi, plasmanu u osminu finala Kupa UEFA, te po nesretno izgubljenom finalu Kupa Maršala Tita. Nakon devet sezona, u kojima je dres Sarajeva oblačio 241 put, pri tome postigavši 14 golova, u ljeto 1983. godine, Želimir Vidović Keli napušta rodno Sarajevo i odlazi u Austriju gdje potpisuje ugovor sa GAK-om, za kojeg je igrao šest sezona. Poslije toga se oprašta od fudbala, a početkom devesetih se vraća u Sarajevo, ne sluteći šta ga tamo čeka.
Ljudska i sportska gromada

Kelijevi posmrtni ostaci pronađeni su tek 4 godine kasnije na Stupu, skupa sa još tri osobe. Osam godina kasnije, 5. juna 2004. godine, na gradskom groblju Bare pokopani su posmrtni ostaci jedne od najvećih legendi, kako u sportskom, tako i u ljudskom smislu, kojeg su grad i klub Sarajevo ikad imale. Prema izričitoj želji njegove porodice, Keli je pokopan skupa sa dresom Sarajeva, jer Keli je volio i živio za svoje Sarajevo.